Ndërlidhjet

BAGDAD


Forcat e Shteteve të Bashkuara kanë vazhduar operacionet në veri të Bgadadit dhe prej dje kanë vrarë gjashtë irakianë të armatosur dhe arrestuar 10 të tjerë.
Në Basra një ushtar britanik është vrarë kurse një tjetër është plagosur kur një sajim shpërthyes ishte hedhur kundër auto-ambulancës së tyre.
XS
SM
MD
LG