Ndërlidhjet

MONROVI


Banorët e kryeqytetit të Liberisë kanë kremtuar arritjen e trupave amerikane me shpresë se ardhja e tyre shënon fundin e luftës civile disavjeçare.
Marincat amerikanë janë vendosur në portin e Monrovisë dhe filluan përgatitjet për arritjen e anijeve me ndihmë humanitare.
Ndërkohë paqëruajtës tjerë nga Afrika perëndimore janë vendosur rreth Monrovisë, derisa grupet kryengritëse, me marrëveshje, janë tërhequr nga qyteti.
XS
SM
MD
LG