Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara e kanë dënuar vrasjen e dy të rinjëve serbë në Gorazhdec të Pejës dhe plagosjen e katër të tjerëve, duke theksuar në një komunikatë të publikuar mbrëmë se ''ata që kanë bërë këte krim kundër të rinjëve të pafajshëm janë armiqë të paqës në Kosovë dhe kërcënim për gjithë ate që Shtetet e Bashkuara dhe bashkësia ndërkombëtare përpiqen të arrijnë atje''.
Në deklaratën e zëdhënësit të Stejtdepartmentit thuhet më tej se ''duke vënë në shënjestër të rinjtë dhe potencialin e tyre për ndërtimin e një Kosove më të mirë, të lirë nga dhuna e së kaluarës, ata e kanë sulmuar vetë ardhmërinë e Kosovës''.
XS
SM
MD
LG