Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria e Shteteve të Bashkuara në Iark njoftonë se dy ushtarë amerikan dhe tre civilë irakianë u plagosën sot kur një konvoj ishte gjendur nën zjarrin e dyshuar guerril afër qytetit Balad.
Në një incident të veçantë afër Falluxhas raportohet se janë plagosur disa ushtarë amerikanë kur një minë kishte shpërthyer afër një automjeti ushtarak amerikan.
XS
SM
MD
LG