Ndërlidhjet

MOSKË


Ministria e Brendëshme ruse njoftonë se pesë ushtarë rus janë vrarë kur automjeti i tyre ishte hedhur në ajër nga një minë e teledirigjuar në distriktin e Vedenos në Çeçeni.
Pesë ushtarë tjerë rus janë plagosur kur separatistët çeçenë kanë hapur zjarr kundër trupave që shpëtuan nga shpërthimi.
Raportohet gjithashtu se trupat ruse kanë vrarë tre separatistë çeçenë dhe kanë kapur pesë të tjerë gjatë operacioneve të mbrëmëshme.
XS
SM
MD
LG