Ndërlidhjet

TOKIO


Lideri i kurdëve të Irakut, Jalal Talabani ka deklaruar gjatë vizitës në Japoni se Irakut i nevojiten forcat e prira nga Shtetet e Bashkuara për të mbajtur rendin në vend edhe për më se dy vjetë.
Jalal Talabani, një nga anëtarët e Këshillit të përkohëshëm qeveritar irakian të caktuar nga Shtetet e Bashkuara, ka thënë se largimi i forcave amerikane nga Iraku do të shpiente, si'ç është shprehur në ''kaos dhe luftë civile''.
XS
SM
MD
LG