Ndërlidhjet

PARIS


Shërbimi meteorologjik i Francës thotë se vala e nxehtësisë që molisi Evropën javët e fundit ka përfunduar. Temperaturat filluan të lëshojnë në pjesën më të madhe të Evropës prej dje, por vapa e fortë vazhdon akoma në Bullgari bashkë me zjarret pyjore.
Ujrat e Danubit kanë rënë nën nivelin e lundrimit të sigurtë, i cili është ndërprerë në disa lokacione.
Ndërkaq në pjesët qendrore të Norvegjisë shirat e forta kanë shkaktuar rrëshqitje të tokës dhe kanë blokuar rrugë.
XS
SM
MD
LG