Ndërlidhjet

MOSKË


Së paku 13 ushtarë rus raportohen të vrarë në Çeçeni kurse rreth 40 të tjerë të plagosur gjatë konfrontimeve me separatistët çeçenë në harkun e fundit kohor.
Një zyrtar anonim i administratës promoskoite në Grozni ka thënë se tre ushtarë rus u vranë në një sulm të kryengritësve çeçenë kundër zyrës së një komandanti të ushtrisë në fshatin Samashki, kurse tetë ushtarë ishin vrarë në sulme të veçanta të kryengritësve afër qyteteve Gudermes dhe Dyshne-Vedeno.
XS
SM
MD
LG