Ndërlidhjet

RIAD


Autoriteti më i lartë fetar Islamik i Arabisë Saudite ka dënuar sulmet terroriste dhe ka deklaruar mbështetjen e tij për aksionet anti-terror të ndërmara nga autoritetet shtetërore.
Ata që ndërlidhin terrorizmin me konceptin e xhihadit apo luftës së shenjtë janë ''të dezorientuar dhe injorantë'', thuhet në një deklaratë të atij autoriteti.
Aktetet teroriste janë ''agresion kundër jetës së pafajshme'', thuhet në deklaratë.
XS
SM
MD
LG