Ndërlidhjet

PEKIN


Dy pacientët e fundit në Kinë që vuanin nga SARS-i u mjekuan dhe u larguan nga spitali, kurse zyrtarët e Pekinit kremtojnë ngadhnjimin kundër sëmundjes së rrezikshme që zu fill në Kinë, u zgjerua shpejtë në botë dhe mori 800 viktima.
Mirëpo, zyrtarët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë kanë thënë se lufta kundër SARS-it akoma nuk ka përfunduar sepse mund të kthehet prapë.
XS
SM
MD
LG