Ndërlidhjet

BEOGRAD


Grupi i cili quan veten Armata Kombëtare Shqiptare ka pranuar ndëlikimin e tij në një incident të armatosur në Luginën e Preshevës në jug të Sërbisë ditën e premte në të cilin nuk pati të vrarë apo të plagosur.
Grupi thotë në veb-sajtin e vetë se një nga njësitet e tij ''u konfrontua'' me policinë serbe dhe se njerëzit e tij kanë shtirë në vetëmbrojtje kundër post-blokut policor.
Policia serbe njoftoi dje se breshëri armësh automatike ishin shkrepur kundër punktit policor afër fshatit Konçul.
XS
SM
MD
LG