Ndërlidhjet

NJU JORK


Në rajonet e Shteteve të Bashkuara dhe të Kanadasë të cilat u goditën nga rënia e sistemit elektro-energjetik ditë më parë, jeta po normalizohet.
Gadi të gjithë baorët të cilët ishin prekur nga rënia e sistemit tani kanë energji elektrike.
Zyrtarët sugjerojnë se një gabim i bërë nga faktori njeri mund të ketë qenë shkaku që problemet nuk ishin izoluar para se të ndodhte rënia e sistemit elektro-energjetik prej Miçigeni e deri në Nju Xhersi dhe provincën Ontario të Kanadasë.
XS
SM
MD
LG