Ndërlidhjet

BAGDAD


Dy ushtaraë amerikanë janë plagosur mbrëmë me armë zjarri derisa dilnin nga një restoran i Bagdadit, kurse në Basra është vrarë një ushtar danez dhe dy irakianë gjatë një konfrontimi të armatosur.
Ushtria amerikane njofton se nga një pritë është plagosur edhe shefi i policisë së Mosulit, gjenerali Mohammad Khairi, kurse nga sulmi me granata në një burg afër Bagdadit-gjashtë irakian janë vrarë kurse 59 janë plagosur.
XS
SM
MD
LG