Ndërlidhjet

BAGDAD


Një valë e re sabotimesh e dhune ka marrë haraçin e saj në Irak. Ka ndodhur një shpërthim i dytë në naftëpërcjellësin eksportues pas atij të ditës së premte dhe një shpërthim në ujësjellësin që furnizon veriun e Bagadit me ujë.
Gjatë një sulmi me granata kundër një burgu afër Bagdadit të ruajtur nga ushtarë amerikanë, janë vrarë gjashtë irakianë dhe dhe një kameraman britanik që mbulonte ngjarjen.
Në Basra të Irakut, në një konfrontim të armatosur është vrarë një ushtar danez dhe dy irakianë.
XS
SM
MD
LG