Ndërlidhjet

RAMALLAH


Ministri palestinez për Informim, Nabil Amr ka deklaruar se nesër forcat izraelite do të tërhiqen nga qytetet Xheriko dhe Kalkila në Bregun perëndimor dhe këto qytete do viren nën kontrollin e palestinezëve.
Mirëpo ministzri izraelit i Mbrojtjes, Shaul Mofaz ka thënë se tërheqia varet nga planet e palestinezëve për të frenuar militantët nga sulme kundër Izraelit.
XS
SM
MD
LG