Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Gjatë fundjavës kanë vazhduar luftimet në Çeçeni që kanë lënë të vrarë tre ushtaraë rus dhe disa të plagosur.
Dy ushtarë rus janë vrarë gjatë konfrontimit me luftëtarët separatistë në distriktin Shali, kurse një polic është vrarë në Grozni kur automjeti i tij është sulmuar me armë zjarri.
XS
SM
MD
LG