Ndërlidhjet

KABUL


Ushtria amerikane njofton se një bazë e koalicionit të prirë nga Shtetet e Bashkuara në Afganistan dhe një konvoj ushtarak janë sulmuar me bomba dhe projektile, por nuk u raportua për viktima.
Ndëkaq, zyrtarët e Afganistanit raporuan se shtatë oficerë të policisë afgane janë vrarë dje nga një pritë në provincën Logar, kurse dy punonjës humanitarë janë plagosur nga një sulm afër Mazari Sharifit gjatë fundjavës.
Për incidentet mbahen përgjegjës elementet e mbetura të regjimit të dëbuar Taliban.
XS
SM
MD
LG