Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Britania ka kërkuar nga Këshilli i Sigurimit që t'u japë fund sanksioneve kundër Libisë që ishin vendosur pas bombardimit të avionit të Pan Am-it mbi Skoci në vitin 1988, që la 270 udhëtarë të vdekur.
Libia ka pranuar përgjegjësinë për sulmin dhe që të kompenzojë familjet e viktimave.
XS
SM
MD
LG