Ndërlidhjet

NJU JORK


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan ka dënuar bombardimin në Bagdad si ''akt vrastar e të pa-provokuar''.
''Asgjë nuk mund të arësyetojë këte akt dhune të pa-provokuar dhe vrastar kundër burrave dhe grave që shkuan në Irak me një qëllim të vetëm- të ndihmojnë popullin irakian të rimëkëmbë pavarësinë dhe sovranitetin e vetë dhe për të rindërtuar vendin e tyre sa më shpejtë që është e mundur, nën liderët e zgjedhur sipas tyre'', ka deklaruar zëdhënësi i Kombeve të Bashkuara, Fred Eckhard duke lexuar një deklaratë të sekretarit të përgjithshëm Kofi Annan.
XS
SM
MD
LG