Ndërlidhjet

BAGDAD


Taha Yassin Ramadan, nënpresident i dikurshëm i Irakut gjatë regjimit të presidentit të dëbuar Saddam Hussein është kapur mbrëmë në Mosul nga luftëtarë kurdë dhe u është dorëzuar forcave të Shteteve të Bashkuara.
Taha Yassin Ramadan ishte i 20 në listën e ushtrisë amerikane të 55 ish zyrtarëve më të kërkuar irakian.
Deri tash tridhjetë e tetë persona nga ajo listë janë kapur apo vrarë që nga dëbimi i Saddam Husseinit.
XS
SM
MD
LG