Ndërlidhjet

NJU JORK


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan pritet të takojë sonte Këshillin e Sigurimit për të vlerësuar situatën e sigurisë në Irak.
Kofi Annan ka thënë se veprimtaria e Kombeve të Bashkuara në Irak nuk do të zbehet për shkak të bombardimit të djeshëm të zyrave të stafit të saj në Bagdad dhe as që Kombet e Bashkuara do të tërhiqen nga Iraku.
XS
SM
MD
LG