Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Kryeministri palestinez, Mahmoud Abbas ka urdhëruar shërbimin e sigurimit që të arrestojë militantët të cilët qëndrojnë pas bombardimit vetëvrasës të autobusit në Jerusalem.
Mahmud Abbas e ka dënuar silmin si akt terrori.
''Unë e dënoj këte. Ky është një akt terrori dhe është kundër interasave të popullit palestinez'', ka thënë Mahmud Abbas.
Pas mbledhjes së kabinetit palestinez sonte takohet në sesion urgjent edhe udhëheqia palestineze për të zgjedhur kursin e aksionit pas atij bombardimi.
XS
SM
MD
LG