Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld ka thënë se forcat e Shteteve të Bashkuara nuk mund të garantojnë sigurinë ''në çdo rrugë të Irakut'' dhe se nuk sheh nevojën për të dërguar më shumë trupa në ate vend.
''Vetëm se do të përsërisë faktin që presidenti ka thënë se ne do të kemi çafardo force që është e nevojëshme për ta përfunduar punën, por për momentin konkludimet e zyrtarëve përgjegjës ushtarak janë se niveli i forcës është aty ku duhet të jetë'', ka thënë Rumsfeld.
Ai ka thënë gjithashtu se informatat nga irakianë kanë ndihmuar ushtarët amerikanë për arrestimin e terroristëve në ate vend.
XS
SM
MD
LG