Ndërlidhjet

RIGA


Policia e Letonisë dhe doganierët njoftuan se kanë konfiskuar një dërgesë ilegale armatimesh në aeroportin e Rigës, për të cilën autoritetet thanë se besojnë se vinte nga Rusia dhe ishte destinuar për Iranin.
Dërgesa prej 28 tonelatash përmbante pajisje ushtarake përfshirë dylbi nate për tanke, pjesë avionësh ushtarak dhe artiletrie kundër-ajrore me vlerë prej 315 mijë dollarësh amerikanë.
XS
SM
MD
LG