Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Një zyrtar i administratës çeçene të mbështetur nga Moska njofton se gjatë luftimeve dy-ditëshe në jug të Çeçenisë janë vrarë tetë ushtarë rus dhe 12 kryengritës separatistë.
Ai ka thënë se anembanë Çeçenisë kryengritësit kanë sulmuar 19 herë pozicionet ushtarake ruse, në harkun e fundit kohor.
XS
SM
MD
LG