Ndërlidhjet

SOFIE, BULLGARI


Rreth 500 ushtarë të Bullgarisë arritën sot në Irak për të marrë pjesë në misionin paqeruajtës, ka kumtuar ministria e mbrojtjes. Ushtarët bullgarë do t'i bashkohen forcës prej 9 mijë trupash që kryesohet nga Polonia dhe që mbikqyret nga marina e Shteteve të Bashkuara. Në këtë forcë marin pjesë ushtarët e 22 vendeve.
XS
SM
MD
LG