Ndërlidhjet

STAMBOLL


Ministri i jashtëm turk, Abdullah Gul, tha sot se Turqia mund të dërgojë paqeruajtës në Irak. Gul ka thënë për një gazetë vendase se ushtarët turkë do të shkojnë në Irak për ta ndihmuar rindërtimin e tij dhe jo si pushtues. Udhëheqësit më të lartë politikë dhe ushtarakë turkë e kanë diskutuar sot kërkesën e Shteteve të Bashkuara për dërgimin e 1mijë ushtarëve turkë në Irak, mirëpo kjo kërkesë pritet të miratohet nga parlamenti.
XS
SM
MD
LG