Ndërlidhjet

VERONË, ITALI


Kryeminisri italian, Silvio Berlusconi dhe kancelari gjerman, Gerhard Schroeder u takuan sot, për të herë të parë, pas komenteve të kryeministrit italian, që i kishte bërë në adresë të një deputeti gjerman në Parlamentin Evropian. Këto komente i kishin ftohur raportet ndërmjet Romës e Berlinit.
XS
SM
MD
LG