Ndërlidhjet

RIO DE ZHANEIRO


Sekretari i përgjithshëm Kofi Annan, duke folur në shërbimin përkujtimor për të dërguarin e vrarë të Kombeve të Bashkuara në Irak, Sergio Vieira De Mello tha se diplomati brazilian do të mbahet mend si njeri që kishte lehtësuar vuajtjet në vatrat e krizave anembanë botës, duke përfshirë Bosnjën, Kosovën, Libanin dhe Kongon.
Arqivoli i Sergio Vieira de Mello arriti sot në vendlindjen e tij, në Brazil ku do të varroset.
XS
SM
MD
LG