Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Një zyrtar i administratës çeçene të mbështetur nga Moska ka njoftuar se shtatë ushtaraë rus janë vrarë gjatë dhunës së fundit në Republikën kryengritëse të Çeçenisë nga sulme të separatistëve çeçenë dhe shpërthime minash.
Ndërkohë, arstistja e Holivudit Angelina Jolie po vazhdonë turneun në rajonet që kufizojnë me Çeçeninë si ambasador i vullnetit të mirë i Komisonerit të Lartë Kombeve të Bashkuara për Refugjatë.

XS
SM
MD
LG