Ndërlidhjet

PRISHTINË


Paqëruajtësit e udhëhequr nga NATO në Kosovë dhe në Bosnjë do të fillojnë në 26 gusht stërvitjet e rregullta operacionale një muajshe ''Përgjigja Dinamike 2003''.
Në një komunikatë të KFOR-it thuhet se stërvitjet pritet të dërgojnë '' mesash të qartë të NATO-s dhe bashkësisë ndërkombëtare për vendosmërinë dhe zotimet e paluhatëshme për ruajtjen e paqës dhe stabilitetit në mbarë rajonin e Ballkanit''.
XS
SM
MD
LG