Ndërlidhjet

PEKIN


Rusia ka shrehur sor një optimizëm të rezervuar para takimit 6 palësh të bisedimeve në Kinë mbi Korenë e Veriut për krizën bërthamore. Diplomatët prej dy Korevëve, të Shteteve të Bashkuara, Kinës, Japonisë dhe Rusisë do të takohen në Pekin këtë të mërkurë për të diskutuar për programin e armëve bërthamore të Koresë së Veriut.
XS
SM
MD
LG