Ndërlidhjet

KRASNODOR/RUSI


Në qytetin e Krasnodorit në jug të Rusië kanë shpërthyer tre bomba që kanë lënë të vrarë tre njerës dhe më se 10 të plagosur, njoftojnë zyrtarët rus.
Krasnodori është qendra kryesore e rajonit të Detit të Zi që kufizon me Kakukazin e trazuar, ku nodhet edhe republika separatiste e Çeçenisë.
Zytarët e Rusisë thanë se po përpiqen të përcaktojnë nëse shpërthimet janë bërë nga terroristë apo grupe kriminale.
XS
SM
MD
LG