Ndërlidhjet

KABUL


Forcat e Shteteve të Bashkuara dhe ato fagane kanë arrestuar mbi 80 njerës në provincën jugore Paktia gjatë një operacioni që ishte ndërmarrë pasi qindra luftëtarë të dyshuar talibanë kishin sulmuar stacionin e policisë para një jave.
Sulmet e Talibanëve të dyshuar kundër ushtarëve dhe policisë qeveritare të Afganistanit janë shpeshtuar gjatë disa javëve të fundit.
XS
SM
MD
LG