Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Një zyrtar anonim i administratës çeçene të mbështetur nga Moska ka njoftuar se katër ushtarë rus janë vrarë në sulme dhe prita në Çeçeni, në harkun e fundit kohor.
Ndërkaq një valë shpërthime bombash kanë tronditur sot Krasnodorin në jug të Rusisë, duke lënë të vrarë tre njerës dhe dhjetra të plagosur. Nuk është e qartë akoma nëse shpërthimet ndërlidhen me Çeçeninë.
XS
SM
MD
LG