Ndërlidhjet

HELSINKI


Ministri i Jashtëm gjerman, Joschka Fischer ka deklaruar në Helsinki se Evropa duhet të jetë e fortë për të balancuar raportet trans-atlantike me Shtetet e Bashkuara.
Ministri gjerman ka thënë se Bashkimi Evropian duhet të zhvillojë politikën e vetë të përbashkët të jashtëme dhe të sigurisë me qëllim që të luaj rol më të madh në agjendën ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG