Ndërlidhjet

PRAGË


Republika Çeke ndodhet nën kërcënime në rritje nga ekstremistë Islamik dhe banda të krimit të organizuar me ndërlidhje ruse, thuhet në raportin vjetor të shërbimit çek të sigurisë shtetërore.
Në raport gjithashtu tërhiqet vërejtja lidhur me banda kriminale me ndërlidhje kineze dhe shqiptare.
XS
SM
MD
LG