Ndërlidhjet

KALKUTË, INDI


Nxënës të shkollave, murgesha dhe vizitorë sot vendosën lule në varrin e Nënës Terezë, në 93 vjetorin e lindjes së saj. Siç informon agjencia AP, nënë Tereza do të shpallet lume me 19 tetor të këtij viti në Romë. Për këtë veprim thuhet se paraqet një hap më afër shpalljes shenjëtore. Kjo agjenci mëtutje informon se Nënë Tereza ishte e lindur në Shkup në një familje Shqiptare, dhe dihet se e kishte emrin Gonxhe Bojaxhiu.
XS
SM
MD
LG