Ndërlidhjet

SENT LUIS/SHTETET E BASHKUARA


Presidenti amerikan, George Bush ka deklaruar se nuk do të ketë zbrapsje nga Iraku megjithë viktimat dhe kritikat në rritje.
Duke folur mbrëmë në Sent Luis, Bush ka thënë se ''zbrapsja'' vetëm se do të tërhiqte më shumë sulme.
''Zbrapsja karshi terrorit vetëm se do të ndillte sulme të mëtjeshme të përgjakëshme. Nuk do të ketë kurrëfarë zbrapsje'', ka deklaruar presidenti i Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG