Ndërlidhjet

BAGDAD


Trupat e Shteteve të Bashkuara kanë vazhduar sot operacionin e përndjekjes së lojalistëve të Saddam Husseinit në territorin e banuar me popullsi sunite irakiane, ku ndodhin shumica e sulmeve kundër trupave të koalicionit.
Dje ushtarët amerikanë kanë arrestuar më se 20 anëtarë të një bande kriminale në të njejtin rajon.
Sot, në dy sulme të veçanta me bomba në Bagdad dhe në Falluxha, janë rarë dy ushtarë amerikanë dhe janë plagosur tre të tjerë, njofton ushtria e Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG