Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Lideri palestinez, Yasser Arafat u ka bërë thirrje grupeve radikale palestineze që të ri-shpallin armëpushimin nga i cili hoqën dorë javën e kaluar pasi ushtria izraelite vrau një lider të Hamasit.
Arafat ka thënë se është i gatshëm të zbatojë ligjin kundër militantëve, nëse Izraeli i ndërpret sulmet e tij kundër palestinezëve.
Autoriteti palestrinez e ka mbështetur këte apel të Yasser Arafatit, duke thënë se kjo është për të mirën e paqes dhe në pajtim me planin që shtron rrugën për paqe.
XS
SM
MD
LG