Ndërlidhjet

BOMBAJ/INDI


Së paku 39 njerëz kanë vdekur nga ndrydhja kurse mbi 100 të tjerë janë plagosur gjatë festivalit fetar të Hindusëve tek lumi Godavar.
Hindusët e konsiderojnë të shenjtë ate lum dhe vlerësojnë se larja në ujërat e tij në ditët speciale të festivalit spastron nga mëkatet.
XS
SM
MD
LG