Ndërlidhjet

BASRA/IRAK


Një ushtar britanik është vrarë, kurse dy të tjerë janë plagosur afër Basrës, kur nga një masë njerëzish ishte hapur zjarr kundër tyre.
''Derisa trupat po vinin përmes Ali as-Sharki u konfrontuan nga një grup prej afro 30 vetësh, pati shkëmbim zjarri midis ushtarve dhe disa personave nga grupi dhe kjo shkaktoi vdekjen e një ushtari dhe plagosjen e dy të tjerëve'', ka thënë kapiteni britanik, Hishan Halawi.
Sulmi ka ndodhur kur trupat britanike përpiqeshin të shpërndajnë një masë njerëzish të cilët kishin blokuar rrugën.
XS
SM
MD
LG