Ndërlidhjet

UASHINGTON


Stejtdepartmenti amerikan mbetet i brengosur lidhur me programin bërthamor të Iranit dhe i bënë thirrje Rusisë që të ndërpresë bashkëpunimin me Teheranin.
Zëdhënësi Philip Reeker ka thënë se asnjë vend nuk duhet të ndihmojë Iranin në angazhimet bërthamore derisa Teherani të pajtohet të lejojë inspektime të befasishme nga Agjencia Ndërkombëtare për Energjinë Bërthamore në instalimet e tij.
XS
SM
MD
LG