Ndërlidhjet

PRAGË


Teleskopi i Gjithësisë, Hubble ka marrë pamje spektakulare të Marsit gjatë kalimit më të afërt të atij planeti me Tokën, duke përfshirë pamje të një kape të akullt polare dhe të një kanioni gjigant.
Dje Toka dhe Marsi ishin 56 milionë kilometra largë njëri-tjetrit, që ndodhë një herë në 60 mijë vite si rezultat i orbitave të tyre rreth Diellit.
XS
SM
MD
LG