Ndërlidhjet

OHËR


Në Ohër ka nisur takimi dy ditor, që synon të jetë pjesë e "dialogut mes qytetërimeve". Ky vit është vit i dialogut mes qytetërimeve organizuar nga ana e Kombeve të Bashkuara. Në takim marrin pjesë përfaqësuesit më të lartë të Shqipërisë, Kosovës, Maqedonisë, Bullgarisë, Kroacisë, Hungarisë, Sllovenisë, Bosnjës dhe Serbisë e Malit të Zi.
Kryeadministratori i Kosovës Harri Holkeri, ka nënvizuar rëndësinë e dialogut mes Kosovës dhe vendeve fqinje.
XS
SM
MD
LG