Ndërlidhjet

SARAJEVË


280 kufoma të gjetura në një varr masiv në Bosnjën lindore janë zhvarrosur sot dhe janë marrë nga ekspertët për identifikim.
Kështu deklaroi Murat Hurtic, zyrtar në komisionin boshnjak të personave të zhdukur.
Disa nga kufomat e gjetura sot janë boshnjakë nga qytetet e Vllasenicës, Bratunacit dhe Zvornikut.
XS
SM
MD
LG