Ndërlidhjet

MOSKË


Zyrtarët e Rusisë thonë se nuk ka kurrfarë rreziku për ambientin nga nëndetësja bërthamore ruse që u fundosë nga një fortunë në Detin e Barencit, sepse dy reaktorët e saj ishin shkyçur dhe nuk kishte armatim atomik.
Nëndetësaja e vjetëruar tërhiqej për t'u çmontuar në parkun e caktuar kur ishte fundosur në ishujt Kildine bashkë me ekipazhin prej 10 vetësh.
Një marinar ka shpëtuar, dy u gjetën të vdekur, kurse gjasat për të gjetur marinarët tjerë të gjallë janë të vogla, thanë zyrtarët rus.
XS
SM
MD
LG