Ndërlidhjet

SHKUP


Grupi i cili quan veten Armata Kombëtare Shqiptare ka marrë përgjegjësinë për tre sulme me granata të së enjtes mbrëma që kishin shpërthyer përballë një objekti qeveritar, një gjykate dhe kazermës Ilinden në Shkup, nga të cilat nuk pati të plagosur apo viktima.
Në vebsajtin e tij ky grup thotë se qeveria e Maqedonisë është anti-shpiptare, kurse gjykatat dënojnë shqiptarë për arësye politike.
Sulmet kanë ndodhur në kohën kur policia e Maqedonisë kishte ndërmarrë operacionin e përndjekjes së Avdil Jakupit, të njohur me pseudonimin ''Çakalli'', lidhur me mbajtjen peng të dy personave.
XS
SM
MD
LG