Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Helikopterët e aramtës izraelite kanë sulmuar me raketë një veturë në Brezin e Gazës dhe kanë lënë të vrarë dy anëtarë të Hamasit, thonë dëshmitarë dhe burime spitalore palestineze.
Po këto burime thonë se është vrarë edhe një vajzë palestineze nga trupat izraelite tek kampi i refugjatëve Khan Yunis në Brezin e Gazës.
XS
SM
MD
LG